Telephone: 08 9328 4201

Friendship - Respect - Success

Staff

Leadership Team

Stephen Ivey - Principal
Sandy Anderson - Associate Principal - Kindy to Year 2
Danika Smith - Associate Principal - Year 3 to Year 6
Gerard Smith - Associate Principal - Year 3 to Year 6
Eve Lucas - Associate Principal - IEC
Donna Baken - Manager Corporate Services 

Teaching Team

Kindy and Pre Primary

Julie Eglin - Teacher (Kindy)
Rose Forsberg - Teacher (Kindy)
Amanda Mitchell - Teacher (Kindy)
Maria Betuel - Education Assistant (Kindy)
Alex Duckin - Education Assistant  (Kindy)
Barbara Ilich - Education Assistant (Kindy)
Julie Healy - Teacher (Pre Primary)
Christine Kneebone - Teacher (Pre Primary)
Sarah Parsons - Teacher (Pre Primary)
Elana Smit - Teacher (Pre Primary)
Belinda Hare - Teacher (Pre Primary)
Ros Flaijt - Education Assistant (Pre Primary)
Blainie Fuerst - Education Assistant (Kindy))
Vicki Chiappalone - Education Assistant (Pre Primary)
Kristy O'Dwyer - Education Assistant (Pre Primary)
Frances Kwiatkowski - Education Assistant (Pre Primary)
Lauren Hutton - DOTT Teacher (Pre Primary) (Kindy)
 
Year 1 and 2
Kate Browning - Teacher (Year 1)
Paula Jonck - Teacher (Year 1)
Megan Ross - Teacher (Year 1)
Vanessa Thompson - Teacher (Year 1)
Kobi Britton - Teacher (Year 1)
Jane Hind - Education Assistant (Year 1 -3)
Bronwen Cregan - Teacher (Year 2)
Kathy Miller - Teacher (Year 2)
Kelly Trusso - Teacher (Year 2)

Year 3 and 4
Emily Tait - Teacher (Year 3)
Ainsley Brownlie - Teacher (Year 3)
Chantel Pevcic - Teacher (Year 3)
Leanne Quadrio - Teacher (Year 3)
Anthony Van Berkel - Teacher (Year 3/4)
Lara Daebritz - Teacher (Year 4)
Elizabeth Croll - Teacher (Year 4)
Samanatha Charman - Teacher (Year 4/5)

Year 5 and 6
Gemma Collins - Teacher (Year 5)
Matthew Johnstone - Teacher (Year 5)
Lauren Hay - Teacher (Year 6)
Brandon Docking - Teacher (Year 6)

IEC

Tania Bertocchi - Teacher IEC
Lauren Barrow - Teacher IEC
Christine Kneebone - Teacher IEC
Liana Kreft - Teacher IEC
Penny Williams - Teacher IEC
Jan West - Teacher IEC
Susanne Mondia - Teacher IEC
Ayela Konigsberg - Teacher IEC
Amy Lohmeyer - Teacher IEC
Franky Hay - Education Assistant IEC
Cecilia Hayter - Education Assistant IEC
Kim Yean Hong - Education Assistant IEC
Magda Messiha - Education Assistant IEC

Specialist

Sandy Power - Teacher (Art)
Pheobe Jackson - Teacher (Music & Drama)
Gerard Smith - Teacher (Physical Education)
Stacey Charman - Teacher (Physical Education)
Carl Edmunds - Teacher (Mandarin)
Caroline Gregory - Teacher (Science)
Anthony Van Berkel - Teacher (HASS)
Kelly Trusso - Teacher (English)
Leanne Quadrio - Teacher (Math)

Sim - School of Instrumental Music

Nick Kostourkov - Teacher (Guitar)
Benn Hodgkin - Teacher (Brass & Trombone)

Learning Support

Kyleigh Sinclair - Psychologist
Dionne Alexander - Special Needs Education Assistant
Deanne Lumsdon - Special Needs Education Assistant
Meredith Pilmer - Special Needs Education Assistant
Veraji Pathirage - Special Needs Education Assistant
Nicole Devereux - Students At Education Risk (SAER)

Administrative

Donna Baken - Manager Corporate Services
Elaine Gutherie - School Officer
Lisa Sorrell - School Officer
Lea Righton - School Officer
Maria Stringer - Library Officer
Shannon Davies - Community Officer

Support Staff

Len Ludgwick - Gardener
Daniela Simakoska - Head Cleaner
Peter Antoniw - Cleaner
Jason Greenwood - Cleaner
Murray Gutherie - Cleaner
Maria Principe - Cleaner
Mario Principe - Cleaner