Telephone: 9253 2700

Friendship - Respect - Success

Staff

Leadership Team

Stephen Ivey - Principal
Sandy Anderson - Associate Principal - Kindy to Year 2
Danika Smith - Associate Principal - Year 3 to Year 6
Gerard Smith - Acting Associate Principal - Year 3 to Year 6
Jan West - Acting Associate Principal - IEC
Donna Baken - Manager Corporate Services 

Teaching Team

Kindy and Pre Primary

Julie Eglin - Teacher (Kindy)
Rose Forsberg - Teacher (Kindy)
Amanda Mitchell - Teacher (Kindy)
Maria Betuel - Education Assistant (Kindy)
Alex Duckin - Education Assistant  (Kindy)
Barbara Ilich - Education Assistant (Kindy)
Julie Healy - Teacher (Pre Primary)
Susanne Mondia - Teacher (Pre Primary)
Sarah Parsons - Teacher (Pre Primary)
Elana Smit - Teacher (Pre Primary)
Belinda Hare - Teacher (Pre Primary)
Casey Hayes - Education Assistant (Pre Primary)
Ros Flaijt - Education Assistant (Pre Primary)
Blainie Fuerst - Education Assistant (Kindy)
Vicki Chiappalone - Education Assistant (Pre Primary)
Kristy O'Dwyer - Education Assistant (Pre Primary)
Frances Kwiatkowski - Education Assistant (Pre Primary)
Sally Bilton - Education Assistant  (Kindy)
 
Year 1 and 2
Vanessa Franse - Teacher (Year 1)
Lauren Barrow - Teacher (Year 1)
Amy Lohmeyer - Teacher (Year 1/2)
Paula Jonck - Teacher (Year 1/2)
Alison Brayford - Teacher (Year 1/2)
Megan Ross - Teacher (Year 1)
Vanessa Thompson - Teacher (Year 1)
Monica Erba - Teacher (Year 1)
Bronwen Cregan - Teacher (Year 2)
Melissa Melbourne - Teacher (Year 2)
Lisa Dines - Teacher (Year 2)
Stacey Charman - Teacher (Year 2)

Year 3 and 4
Chantel Pevcic - Teacher (Year 3)
Leanne Quadrio - Teacher (Year 3)
Jaymen Beard - Teacher (Year 3)
Anthony Van Berkel - Teacher (Year 4)
Elizabeth Croll - Teacher (Year 4)
Samantha Charman - Teacher (Year 4)
Kate Browning - Teacher (Year 4)

Year 5 and 6
Gemma Collins - Teacher (Year 5)
Kelly Trusso - Teacher (Year 5)
Bryan Rosher - Teacher (Year 5)
Kate Browning - Teacher (Year 5)
Lauren Hay - Teacher (Year 6)
Brandon Docking - Teacher (Year 6)

IEC

Tania Bertocchi - Teacher IEC
Christine Kneebone - Teacher IEC
Liana Kreft - Teacher IEC
Penny Williams - Teacher IEC
Jan West - Teacher IEC
Ayela Konigsberg - Teacher IEC
Amy Lohmeyer - Teacher IEC (Science)
Franky Hay - Education Assistant IEC
Cecilia Hayter - Education Assistant IEC
Neena Lakhani - Education Assistant IEC
Magda Messiha - Education Assistant IEC

Specialist

Annelie Fourie - Teacher (Art)
Gerard Smith - Teacher (Physical Education)
Martin Horsfall - Teacher (Physical Education)
Zhou Zhou - Teacher (Mandarin)
Caroline Gregory - Teacher (Science)
Beth Spaulding - Teacher (Music & Drama)
Phoebe Campbell - Teacher (Music)

Sim - School of Instrumental Music

Nick Kostourkov - Teacher (Guitar)
Benn Hodgkin - Teacher (Brass & Trombone)

Learning Support

Kyleigh Sinclair - Psychologist
Dionne Alexander - Special Needs Education Assistant
Deanne Lumsdon - Special Needs Education Assistant
Meredith Pilmer - Special Needs Education Assistant
Veraji Pathirage - Special Needs Education Assistant
Tahnee Thompson - Special Needs Education Assistant
Antonella Preto - Special Needs Education Assistant
Jacqueline Guy - Special Needs Education Assistant
Ann Carr - Special Needs Education Assistant
Nicole Devereux - Students At Education Risk (SAER)
Jane Hind - Mainstream Education Assistant

Administrative

Donna Baken - Manager Corporate Services
Elaine Gutherie - School Officer
Lisa Sorrell - School Officer
Lea Righton - School Officer
Shannon Davies - School Officer

Support Staff

Len Ludgwick - Gardener
Alan Brown - Gardener
Daniela Simakoska - Cleaner
Peter Antoniw - Cleaner
Jason Greenwood - Cleaner
Murray Gutherie - Cleaner
Maria Principe - Cleaner
Mario Principe - Cleaner